masa ciała a stany zapalne

Co jemy, jak się odżywiamy. Wątek kulinarny dla smakoszy :) Wymiana przepisami mile widziana:)

masa ciała a stany zapalne

Postprzez Jadzia » 2 września 2015, o 16:42

Chciałam się podzielić taką obserwacją.. Jakiś czas temu moja remisja dobiegła końca, ale ostatnio mój stan uległ znacznej poprawie, choć właściwie nie powinno to mieć miejsca bo kolejny LMPCh poszedł w odstawkę z uwagi na skutki uboczne. Przez pewien czas brałam 12mg metypredu, sukcesywnie zmniejszałam dawkę i aktualnie biorę 2mg co drugi dzień (próbuję całkiem odstawić), oprócz tego biorę tylko! chlorochinę.
I tu właśnie moje pytanie czy ktoś z Was zauważył, że zmniejszenie masy ciała wpływa pozytywnie na stany zapalne?
Przed końcem remisji trochę przytyłam, natomiast gdy mam nawrót bardzo szybko tracę na wadze obecne BMI to 18, 65 i mam wrażenie, że niski poziom tłuszczu pozytywnie koreluje z moim lepszym samopoczuciem. Oczywiści czytałam różne artykuły na ten temat, ale chciałam to skonfrontować z żywymi ludźmi.
Co Wy na to, czy miał ktoś podobnie?
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: masa ciała a stany zapalne

Postprzez WiolkaKlaman » 7 czerwca 2016, o 09:23

Hmm być może faktycznie i jest tak jak mówisz, muszę lepiej obserwować swoje ciało.
WiolkaKlaman
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 czerwca 2016, o 08:43


Powrót do Dieta w RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron