RZS a grzybica paznokci

Użytkownicy opisują swoje leczenie - jakie leki przyjmujemy, czym się wspomagamy i jakie skutki to przynosi .

RZS a grzybica paznokci

Postprzez Renia » 6 stycznia 2013, o 16:14

Mam pytanie ? Czy ktoś w wyniku brania MTX nabawiła się grzybicy paznokci.
U mnie zaatakowany jest 1 paznokieć u dłoni .Byłam u 2 dermatologów i nie za bardzo wiedzą jak to leczyć.
Pozdrawiam
Renia
 
Posty: 57
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 15:27

Re: RZS a grzybica paznokci

Postprzez AGa » 6 stycznia 2013, o 20:43

Reniu,
osłabilaś mnie, czy doslownie nie wiedzą, czy twierdzą zgodnie z doniesieniami specjalistów, że to trudno się leczy. Bo to fakt.
Nie mam takich problemów, ale preparaty przeciwgrzybicze znałam 40 lat temu,
bo skutecznie leczyłam się wtedy z grzybicy pod palcami stóp, której nabawiłam się
z chodaków dostępnych w łażni parowej.
Nie bede Cię raczyć nazwami preparatów, których może dzisiaj nawet już nie ma,
Rzuć do wyszukiwarki haslo grzybica paznokci.
Podrzucę kilka uwag.
Trafiłam wówczas na program o grzybicy, zapamietałam jedynie to o dotyczyło stóp.
Wyrzucić stare kapcie, kup skayowe, trzeba co raz je myć i "wypiekać" w piekarniku, skarpety moczyć w kwasie bornym, ręczniki co raz prać.
Wszystkie buty .. no właśnie wycrzerałam octem, przesypywałam kwasem bornym
Ty masz paznokieć dłoni, nosisz rekawiczki, w rękawiczkach zostają strzępki grzybni, jeśli podleczysz nałapiesz ją znowu - błędne kolo.
Kup sobie elastyczne rekawiczki, które bedziesz co raz prać i płukać w occie, a suche przesypywac kwasem bornym, a co do leczenia i innych jeszcze metod poszukaj w internecie.
Ostatnio edytowano 9 stycznia 2013, o 21:54 przez AGa, łącznie edytowano 1 raz
AGa
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1 stycznia 2013, o 09:39

Re: RZS a grzybica paznokci

Postprzez Renia » 7 stycznia 2013, o 15:51

Jeszcze uzupełnienie :miałam robione badania mikrobiologiczne oraz wymaz i nic nie wykazało.Nie będę pisać jaką diagnozę postawiły.Faktycznie leczę się przez internet .Byłam ciekawy czy MTX może mieć taki wpływ odnośnie grzybicy.Pozdrawiam cieplutko.
Renia
 
Posty: 57
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 15:27


Powrót do Leczenie RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron