RZS a zmiana pogody

Użytkownicy opisują swoje leczenie - jakie leki przyjmujemy, czym się wspomagamy i jakie skutki to przynosi .

RZS a zmiana pogody

Postprzez sase » 6 listopada 2013, o 12:33

Witajcie RZSiaki,

za oknem zrobiła nam się prawdziwa jesień i chyba jest to dla nas najgorszy czas, wszystko działa na naszą niekorzyść.
I tak właśnie siedzę i czuję jak kolana dokuczają coraz bardziej i zastanawiam się czy macie jakieś swoje patenty jak przetrwać ten ciężki okres, oczywiście wiadomo leki lekami ale może macie jakieś swoje sprawdzone metody albo dodatkowe specyfiki, które Wam pomagają.

Mam jeszcze jedno pytanie do tych bardziej doświadczonych, od jakiegoś czasu przyznaję, że narzekam na kolana bo bolą tak naprzemiennie czasami puchną, na wizycie powiedziałam o tym mojej pani reumatolog na co ona dała mi skierowanie na rtg, zrobiłam i jedyny opis to brak widocznych zmian w strukturze kostnej i tak się właśnie zastanawiam czy, żeby rzs "bolał" to muszą być widoczne zmiany w kościach. Kiedyś inny reumatolog mi powiedział, że samo rtg daje słaby obraz lepsze jest usg bo widzimy wszystko. Może macie większą wiedzę i doświadczenie w tym temacie.
A przy okazji na ostatnią wizytę poszłam właśnie "popuchnięta" i ręce i kolano i trochę zniesmaczyło mnie to, że pani doktor nie raczyła nawet wstać i zerknąć na mnie i szczerze też nie wiem jak powinna wyglądać taka wizyta czy was lekarze dokładnie badają. Może ja źle to odbieram bo nie mam żadnego porównania.

Pozdrawiam Was gorąco :)
Kiedy życie daje ci setki powodów do płaczu to ty daj życiu tysiące powodów do uśmiechu
--------------------------------------------------------------
Żeby żyć i być szczęśliwym trzeba umieć czerpać siłę z bólu...
sase
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 stycznia 2013, o 12:36

Re: RZS a zmiana pogody

Postprzez Jadzia » 9 listopada 2013, o 10:23

Witaj:)
przyznaję, że jestem okropnym zmarźluchem i myślę, że na ciepłe dłonie i stopy będę musiała poczekać do wiosny:P więc sezon na gorące herbatki z miodem, sokiem malinowym lub imbirem uważam za otwarty. Co do specyfików uśmierzających ból- nie znam.
Dużego doświadczenia z reumatologami to ja nie mam, bo od początku chodzę do tego samego, jednak nie wyobrażam sobie, że mógłby chociaż nie zerknąć na opuchnięty staw... Nawet jak mówię, że nic mnie nie boli to poogląda mi dłonie i stopy...
Co do usg to faktycznie w opcji power doppler można zobaczyć wzmożony przepływ naczyniowy co świadczy o aktywnym stanie zapalnym, a żeby bolało wystarczy zapalenie...
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: RZS a zmiana pogody

Postprzez Gosia » 26 września 2015, o 19:35

DOBRY WIECZÓR. MAM PYTANIE. STWIERDZONO U MNIE REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW. BYŁAM JUŻ NA KILKU ZABIEGACH. BADANIA KTÓRE ROBIĘ TYPU MORFOLOGIA, MOCZ, AST I ALT, OSTATNIO ROBIŁAM TEŻ JONOGRAM,ALE SĄ W NORMIE. JAKIE POWINNAM JESZCZE ZROBIĆ BADANIA? POZDRAWIAM.
Gosia
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 września 2015, o 19:40


Powrót do Leczenie RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron