badanie dna oka

Użytkownicy opisują swoje leczenie - jakie leki przyjmujemy, czym się wspomagamy i jakie skutki to przynosi .

badanie dna oka

Postprzez Jadzia » 24 października 2013, o 13:52

Cześć :)
Wybrałam się ostatnio na badanie okulistyczne (o dziwo na NFZ- pierwszy raz mi się udało). Zastanawia mnie jedna kwestia, czy przy badaniu dna oka zawsze trzeba zakropić oczy, żeby powiększyć źrenice? Bo miałam taką mało przyjemną tą wizytę u okulistki i zastanawiam się czy czasem niepotrzebnie wtrąciłam swoje trzy grosze... Badanie wyglądało tak: przeczytać tablicę, komputerowe badanie wzroku "z domkiem" a następnie badanie dna oka... no i tu się zaczął problem bo zapytałam okulistki czy nie zakropi mi oczu- no i się zaczęło- "proszę nie dyskutować, ja wiem co mam robić", i przerwała badanie dna oka. Próba rozmowy i zadania jakiegokolwiek pytania spełzła na niczym i od niej nie dowiedziałam się czy trzeba zakraplać czy nie. Później zmierzyła mi ciśnienie wewnątrzgałkowe, zakropiła oczy tropikiem i kazała wyjść, bd wołać za pół godziny. Po tym czasie ponownie weszłam i zostało powtórzone zarówno badanie komputerowe jak i dna oka...
Pani była bardzo nieprzyjemna, ale przy drugim badaniu widać się bardziej starała.
Swoją drogą chyba powinnam nosić okulary +1 na prawe i lewe bo tak mi napisała, ale nie jestem pewna czy to na pewno konieczne bo gdy o to zapytałam to mi powiedziała, że wszystko mam napisane na zaświadczeniu i decyzja należy do mnie :P
Zaczynam rozumieć skąd się znalazło miejsce na NFZ-towską wizytę dla mnie...
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: badanie dna oka

Postprzez Lena » 29 października 2013, o 22:18

Nie wiem jak wygląda badanie dna oka, ale to, że się pytasz, bo chcesz rozwiać wątpliwości to Twoje prawo, bo to Twoje zdrowie, a to, że jakiś lekarz się obraża to już jest jego problem. :)
Avatar użytkownika
Lena
 
Posty: 49
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 10:48

Re: badanie dna oka

Postprzez Jadzia » 30 października 2013, o 17:40

Szkoda tylko, że niektórzy lekarze tego nie rozumieją, można by uniknąć nieprzyjemności. Przecież zadawanie pytań nie musi oznaczać dyskredytowania kompetencji.. ehh, marnie trafiłam ale mój reumatolog i l. rodzinna są całkiem ok :)
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: badanie dna oka

Postprzez pelka » 1 listopada 2013, o 21:41

Jadziu, ponieważ ja choruję na jaskrę, często mam badane dno oka. Ale pani doktor zakrapia mi takimi kropelkami,które pozwalają badać je od razu, bez półgodzinnego oczekiwania. {W opisany przez Ciebie sposób (30 min oczekiwania),kiedyś badali oczy mojemu synowi zakrapiając atropiną}. Niestety, nie wiem jak nazywają się te krople, bo razczej mam zaufanie do mojej lekarki, dlatego nie pytam, tylko... płacę za każdą wizytę :lol: / :cry: Cóż, taka jest nasza służba zdrowia :? Jak chodziłam na Fundusz, to lekarka była tak opryskliwa, że się jej bałam :( Dlatego chodzę prywatnie. Pozdrawiam:)
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46


Powrót do Leczenie RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron