DZIECI

Kiedy zachorowałem/łam, jak się leczyłem/łam, jak postępuje moja choroba, jak długo choruję, jakie leki przyjmowałem/łam...

Re: DZIECI

Postprzez dorota » 14 kwietnia 2013, o 20:52

Anetko ale Ci fajnie już wiesz że to dziewczynka. Ja muszę jeszcze poczekać do początku maja żeby sie dowiedzieć. jak już pisałam na początku czułam sie świetnie,odstawilam sterydy na których byłam po odsyawieniu metotrexatu na czas planowania dziecka. Jestem teraz w 18 tyg. Z dzidzią wszystko dobrze, tylko te stawy bolą, zwlasza stopy i ręce.niestety miałam takie bóle zanim zwrocilam sie do lekarza że już nie daję radę że stawy Mnie tak bolały w nocy i ból Mnie unoeruchamial.widać u Mnie zmiany w nadgarstkach i palcach. Trochę je powykrecalo.Narazie biorę te sterydy i czekam 2 maja mam usg a 3 maja wizytę u reumatologa i jak coś sie nie poprawi to pewnie zwiekszymy dawkę sterydu. Ja również po porodzie odrazu podejmu sie leczeniu, więc karmić też nie będę mogła. A na kiedy masz termin porodu? ja na 15 września.Prawie jesteśmy na tym samym etapie ciąży. Życzę Ci poprawy i dobrego samopoczucia. Pisz proszę czasem jak się czujesz i jak przebiega choroba w ciąży. Jesteśmy w podobnej sytuacji więc też jestem ciekawa jak wygląda choraba u innych z Rzs. Pozdrawiam
dorota
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 16:29

Re: DZIECI

Postprzez dorota » 14 kwietnia 2013, o 21:00

A ja biorę prednosolane. Kiedyś bralam metypred jak zaczęłam sie leczyć w Polsce na początku choroby ale od kąd sie leczę w Anglii bo tutaj mieszkam to przepisuja tylko prednosolane.Moją ciążę prowadzi polożna i ona Twierdzi że są ok żeby sie nie martwić i że kobiety z astma też je biorą i często podaję sie jeśli dziecko płucka się nie rozwijają. Miałam bardzo mieszane uczucia co do sterydów. Reumatolog twierdzi że są ok, ginokolog że nie są bezpieczne alee ostatecznie są jedynym wyjściem w ciąży.
dorota
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 16:29

Re: DZIECI

Postprzez Aneta » 15 kwietnia 2013, o 18:07

cześć Dora :) ja mam termin na 17 września, szok- podobie będziemy rodzić.Wiesz podam Ci swego maila jak coś: anetaantek100@wp.pl- mozemy tak też pisać do siebie,zeby o wszystkim nie pisać na forum-bierzesz inne sterydy niż ja,mam nadzeję,ze te sterydy nie szkodzą .Mozesz mi podać swego maila to Ci jeszcze napiszę o czymś bo nie chcę na forum.No będziemy mieli dziewczynkę a jedną już mamy, miał być synek :) ale teraz to najważniejsze aby było zdrowe .A Ty pracujesz czy na wolnienu jesteś? Ja pracuję cały czas pozdrawiam
Aneta
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 stycznia 2013, o 16:39

Re: DZIECI

Postprzez malutek » 25 sierpnia 2013, o 20:51

A mi się marzyła piątka dzieci, ha! TAK, RZS (m.in.) oduczyło mnie planować). Pierwsze objawy choroby mniej więcej rok po urodzeniu Zuzki (2010), potem od VIII 2011 r. - MTX - najpierw konieczność decyzji - leczenie czy ciąża, no więc leczenie, od XI 2012 r. odstawiłam MTX i przez pierwsze 3 miesiące było nawet znośnie, a potem bolało coraz więcej i frustracja z powodu narastającego bólu coraz większa - co się odbijało oczywiście na mężu i na córce. A potem wątpliwości (moje nieco mniejsze, bo nadal mam jeszcze naiwno-infantylne podejście do tej choroby) - co to będzie w trakcie ciąży (rematolog twierdzi, że w czasie ciąży jest lepiej), co będzie potem (jak sobie poradzę z podst. czynnościami) itd. no i Arechin - wytrzymałam na nim 3 miesiące plus mój ulubiony Dicloduo i rezygnacja (moja czasowa, męża - ?) i powrót do MTX. Na teraz nadal mam wielki bunt na tą chorobę, choć rozumowo wiem, że akceptacja byłaby lepsza, może w końcu przyjdzie.
Nie potrafię się pogodzić z tym, że RZS mnie ogranicza. Byłam w tym roku na wakacjach z rodzinką w Karkonoszach - to takie góry dla dzieci i dla chorych na RZS:) ale nadal mi się marzy Orla Perć - pewnie powinnam to wstawić w temat: narzekanie, eh..
malutek
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 marca 2013, o 17:18

Re: DZIECI

Postprzez dorota » 28 października 2013, o 08:17

Witam wszystkich:)))
Kiedyś na forum pisałam że jestem w ciąży.
Przypomnę że choruje na Rzs 7 lat, od poczatku na metotrexacie.
Chcialabym powiedzieć ze urodziłam 19 wrzesnia, mam sie dobrze, moj synek jest zdowiutki:))
Dodam ze przez druga połowę ciąży bralam sterydy bo stawy bolały.
Tydzień po porodzie wrocilam do leczenia( metotrexat)
Jak narazie stawy ok.
Jak zachorowalam byłam pewna że nie bede miec dzieci bo jak przy takich lekach, a jak je odstawic bo przecież bedzie boleć i sobie noie poradzę, wiele pytań, mysli.
A teraz tylko mogę powiedziecr ze mozna miec dzieci mimo tej choroby:)
Pozdrawiam wszystkich
dorota
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 16:29

Re: DZIECI

Postprzez Lena » 29 października 2013, o 22:16

Super! Gratulacje :D dla mnie Twoja wiadomość jest jak promyk nadziei, że kiedyś może, może kiedyś... :)
Avatar użytkownika
Lena
 
Posty: 49
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 10:48

Re: DZIECI

Postprzez sase » 30 października 2013, o 10:22

Ja też gratuluję Ci z całego serduszka :) myślę, że takie wiadomości dla wszystkich kobiet, które maleństwo mają gdzieś w planach są bardzo budujące i zaszczepiają w nas nadzieję.

Jak było u Ciebie mtx mogłaś odstawić kiedy chciałaś czy to lekarz narzucił Ci, że teraz jest ten odpowiedni moment?
Kiedy życie daje ci setki powodów do płaczu to ty daj życiu tysiące powodów do uśmiechu
--------------------------------------------------------------
Żeby żyć i być szczęśliwym trzeba umieć czerpać siłę z bólu...
sase
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 stycznia 2013, o 12:36

Re: DZIECI

Postprzez pelka » 1 listopada 2013, o 21:31

Doroto, wielkie gratulacje :D i uściski dla Maleństwa :D To cudownie, że jest Dzidziuś i Ty czujesz się dobrze, i niech tak zostanie :)
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: DZIECI

Postprzez dorota » 2 listopada 2013, o 15:01

Sase
Ja odstawiłam mtxat po konsultacji z lekarzem, poczekałam kiedy bede miala remisje i dobrze bede sie czuła ze stawami. Odstawiłam 6 misiecy zanim zaczełam się sie starać o dziecko, aczkolwiem lekarz sugerował ze wystarczy 3 miesiace wcześniej.
Mam nadzieję że moja wiadomość da Wam dziewczyny nadzieje.Powiem że warto i trzeba sprobowac jeśli chcę sie dziecko.)))
Podrawiam
dorota
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 16:29

Poprzednia strona

Powrót do Moja historia RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości

cron