Witam Wszystkich serdecznie !

Kiedy zachorowałem/łam, jak się leczyłem/łam, jak postępuje moja choroba, jak długo choruję, jakie leki przyjmowałem/łam...

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Ilona » 21 listopada 2015, o 12:16

Jadziu Plaquenil zacznę brać od poniedziałku, na razie robię sobie kilka dni przerwy od tabletek, jedynie zażywam Esseliv forte, żeby zregererować wątrobę po lekach. Dam Ci znać za jakiś czas jak toleruję Plaguenil. Co do Arechiny, dowiedziałam się z fachowego medycznego źródła, że ten lek był już kiedyś wycofany ze sprzedaży z powodu nieodwracalnych skutków ubocznych, jednak został ponownie wprowadzony do sprzedaży nie wiadomo dlaczego. Pozdrawiam. Ilona :)
Ilona
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lipca 2015, o 06:05

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Jadzia » 21 listopada 2015, o 12:45

w sumie nie ma co, aż tak demonizować arechinu :) to jeden z bezpieczniejszych leków, będę czekać na wiadomości od Ciebie ^^
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Ilona » 28 listopada 2015, o 15:09

Jadziu jak na razie bardzo dobrze toleruję Plaquenil, nie mam żadnych mdłości ani innych żołądkowych dolegliwości. W nocy budzę się kilka razy i znowu zasypiam, ale to niekoniecznie musi mieć związek z lekiem. Pozdrawiam. Ilona :))
Ilona
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lipca 2015, o 06:05

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez pelka » 21 grudnia 2015, o 17:47

Witaj Jadziu :)
Tak, jak próby wątrobowe wzrastają do poziomu trzykrotnego przekroczenia normy zmniejszam MTX (ale tylko o 1 tabletkę). W efekcie po kilku tygodniach wracają bóle głównie szyi, kolan i ud (?). Jak wartość alatu jest jeszcze wyższa muszę zmienić lek, ale boję się cyklosporyny po moich kryzowych doświadczeniach. Sięgam wtedy po sterydy i jestem tylko na matypredzie. Wystarczy kilka tygodni, by spuchnąć i przytyć. Wyobraź sobie Jadziu,że ja czasami nawet nie konsultuję zmiany leczenie z moją reumatolog, bo zanim dostanę się do jej gabinetu mija kilka miesięcy, a ja przecież nie będę czekała i rozwalała tę moją wątrobę do końca. Takie są uroki przewlekłego chorowania ;)
Jadziu, z okazji nadchodzących Świąt życzę Tobie i Twojej Rodzinie zdrowia, spokoju,ciepła rodzinnego i najpiękniejszych przeżyć związanych z tym wyjątkowym czasem:) Elżbieta
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Ilona » 9 stycznia 2016, o 16:09

Życzę Wszystkim Forumowiczom Szczęśliwego Nowego Roku 2016, przede wszystkim dużo Zdrowia i Wiary w lepsze dni! Pozdrawiam. Ilona :)
Ilona
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lipca 2015, o 06:05

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Ilona » 5 marca 2016, o 12:17

Witam :))
Widzę, że na forum zapanowała zupełna cisza, szkoda ://
Ja nadal w miarę dobrze toleruję Plaquenil, niestety lek ten wcale nie obniżył moich stanów zapalnych, więc od 1 marca biorę dodatkowo Metypred. Broniłam się przed sterydami, ale moja dr. reumatolog uważa - że w moim przypadku to konieczne, więc się musiałam zgodzić. Mam pytanie, czy choruje ktoś z zaglądających tutaj na inne serododatnie RZS z wtórnym zespołem Sjogrena? Jeżeli tak, to napiszcie jakie macie wprowadzone leczenie. I napiszcie proszę jakie macie skutki uboczne zażywając Metypred. Pozdrawiam i mam nadzieję że forum znowu odżyje.
Ilona
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lipca 2015, o 06:05

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Agniezka.B. » 18 marca 2016, o 20:43

Hejka. Jak na razie ja "obserwuje" i próbuje zrozumieć Wasze skróty i nazwy leków :) Ja mam Sjorgena i zapalenie wielomięśniowe. Biore MTX 20 , z kortyzonem stanęłam na 4 mg i w sumie wyniki są ok. CT 186 .... i właśnie tu się zaczynają moje nieścisłości. Mieszkam w Niemczech i oczywiście nazewnictwo jest całkiem inne (leki też) czy CT mówi wam coś?? Sjorgena do tej pory nie leczyłam tylko łagodziłam objawy czyli krople do oczu spraye do buzi, chociarz bardzo pomaga guma do żucia. Z oczmi bardzo mi doskwiera ale już się cieszę na wtorkową wizytę u okulisty! Ważne jest mieć dobrego okulistę, bo poprzedni wciskał mi porzez dwa lata okulary, przez co miałam chol... bóle głowy. Drugi powiedział, że to przez wytężanie wzroku w okularach, a widzę żle bo mam oczy suche i kółko się zamknęło. Ale okulary i soczewki poszły w kąt!! Pozdrawiam wiosennie :)
Agniezka.B.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 listopada 2015, o 12:49

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Ilona » 25 marca 2016, o 10:46

Cześć Agniezka:))Fajnie że napisałaś.Ja także uważam, że guma do żucia pomaga w Zespole Sjogrena, wskazane jest również przyjmowanie wiekszej ilosci płynów, najlepiej wody n/g. Odnośnie CT - to kojarzy mi się z tomografia komputerową. Wszystkiego dobrego, oraz Zdrowych i Radosnych Świąt życzę. Pozdrawiam:))
Ilona
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lipca 2015, o 06:05

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Agniezka.B. » 27 czerwca 2016, o 20:51

No więc, wiem już więcej :) Byłam u okulisty i ...."doszliśmy do porozumienia", że zakładamy zatyczki do kanalików łzowych. To już miesiąc po zabiegu ( chociaż zabnieg to zbyt poważne słowo) jestem baaaaaardzo zadowolona!!! Oczywiście zakrapiam oczy nadal, ale już nie tak często i nie było jeszcze ani razu baaardzo źle, tzn. szczypanie i światłowstręt. A jeżeli chodzi o CT to się pomyliłam, chodzi o CK " kinaza keratynowa" ( wygoglowałam hihihi) Obecnie jestem na 25 mg MTX i 0.5 kortyzonu ( z czego jestem dumna ). Wyniki są super! Pozdrawiam gorąco!
Agniezka.B.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 listopada 2015, o 12:49

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Ilona » 29 października 2016, o 10:55

Agniezka cieszę się z Twoich wyników i gratuluję, oby tak dalej. U mnie różnie, stany zapalne się nadal utrzymują, od listopada mam brać oprócz Plaquenilu dodatkowo Methotreksat. Mam pytanie do wszystkich zazywajacych ten lek, czy można w dniu brania Methotreksatu wziąć rano na czczo tabletkę oslonowo na żołądek np. IPP 20. Poza tym mam brać kwas foliowy od poniedziałku do piątku, zaś Methotreksat w niedzielę. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź:))
Ilona
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lipca 2015, o 06:05

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Agniezka.B. » 14 grudnia 2016, o 13:09

Hej Ilonka, ja biorę codziennie osłonowe 40 mg i od niedawna dodatkowo 3x dziennie p/wymiotne, bo zaczęło mnie "mulić" i trzymało 4-5 dni. A jwas biorę raz w tygodniu 15 mg w 24 godziny po zastrzyku ( MTX 20 ). Pozdrawiam Agnieszka
Agniezka.B.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 listopada 2015, o 12:49

Re: Witam Wszystkich serdecznie !

Postprzez Ilona » 15 grudnia 2016, o 09:53

Cześć Agnieszka :))
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz, ja biorę codziennie na czczo osłonowo IPP 20 i jak na razie nie mam dolegliwości żołądkowych. Jednak pojawiły się u mnie dolegliwości na podniebieniu, coś jakby blazy, raz są, raz ich nie ma i tak na okrągło, myślę, że powodem jest zespół Sjogrena :/.Lekarze oczywiście są bezsilni. Życzę Ci Spokojnych i Zdrowych Świąt, oraz pozdrawiam ciepło :). Ilona
Ilona
 
Posty: 20
Dołączył(a): 31 lipca 2015, o 06:05

Poprzednia strona

Powrót do Moja historia RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość