co oznaczaja te wyniki

Kiedy zachorowałem/łam, jak się leczyłem/łam, jak postępuje moja choroba, jak długo choruję, jakie leki przyjmowałem/łam...

co oznaczaja te wyniki

Postprzez Sandra -0 » 6 czerwca 2015, o 20:10

Witajcie,
chcialabym sie zapytac o wynik badania ANA 1:160 typ swiecenia homogenno plamisty wykryto obecnosc centrioli i co to oznacza? dlaczego robilam to badanie bo choruje na hashimoto i po porodzie bardzo zle sie czulam jestem 3msc po okazalo sie ze wpadlam w ogromna niedoczynnosc tsh na poziomie 103 i bardzo bolaly mnie stawy dlugo endokrynolog winila bol stawow ze to od tarczycy ale w koncu kazala mi zrobic ten wynik ANA i wyszlo takie cos kazala mi natychmiast zglosic sie do reumatologa. powiedzcie czy jest sie czym martwic?dodam ze czuje mrowienie w rekach i nogach bol najgorszy jest rano i wieczorem w nocy placze nieraz z bolu.Tylko dziwne jest to ze np. 2 dni sa dobre a nastepne 3 slabo sie czuje chodzi mi o bol.czesto tez czuje takie drganie i mrowienie miesni szczegolnie na twarzy i oczu. Dostalam na przeczekanie diclofenak 150 oraz PIASCLEDINE. Okresowo tez mam problemy z watroba niestety nie wiadomo od czego co miesiac musze badac poziom prob watrobowych i raz sa w normie a raz w gore bylam nawet pod opieka hepatologa bo bylo podejrzenie autoimunologicznego zapalenia watroby ale na szczescie wykluczone. wszystkie choroby watroby typu zoltaczka i jakies inne zostaly wykluczone lekarka nie wie dlaczego tak sie dzieje co pol roku mam robione usg i wszystko jest ok.tylko w ciazy niestety chorowalam na cholestaze ciezarnych czyli wartosci watrobowe byly mocno podwyzszone co skutkowalo 2 miesiecznym pobytem w szpitalu bo bylo to niebezpieczne dla dzidzi ale wszystko dobrze sie skonczylo. Mam prosbe bo do lekarza oczywiscie prywatnie i chcialabym zaoszczedzic na wizycie i pojsc juz tam przygotowana tzn.jakie wyniki powinnam jeszcze zrobic zeby ewentualnie potwierdzic wykluczyc ta chorobe?
Sandra -0
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 czerwca 2015, o 10:52

Re: co oznaczaja te wyniki

Postprzez pelka » 3 lipca 2015, o 10:14

Witaj na naszym nieco niemrawym forum,
widzę, że nikt nie odpowiedział na Twoje zapytanie, ale pewno jesteś już po wizycie u reumatologa i wszystko wiesz...Opiszę Ci jednak moje doświadczenia z p/ciałami ANA. Miałam je robione ponieważ choruję na RZS. Wyszło 1:320; nikt jednak nie skierował mnie na pogłębienie diagnostyki i tak zostało. Nie wiem czy to coś znaczy, czy nie, ale choroby z autoagresji są niestety wciąż mało poznane. Moja pani reumatolog stwierdziła, że to nie jest wysoki wynik. Podejrzewam, że lekarze zaczynają szukać i drążyć temat kiedy coś niepokoi pacjenta; ja dostałam sterydy i immunosupesanty, bóle prawie minęły i tak trwam od sześciu lat. Pozdrawiam i mam nadzieję, że Twoje kłopoty miną, gdy organizm po ciąży dojdzie do równowagi. Elżbieta
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46


Powrót do Moja historia RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron