historia pozytywna

Kiedy zachorowałem/łam, jak się leczyłem/łam, jak postępuje moja choroba, jak długo choruję, jakie leki przyjmowałem/łam...

historia pozytywna

Postprzez blacktess » 5 lutego 2014, o 19:09

Witam,

jestem nowa na tym forum i chcę podzielić się z Wami moją historią. Być może doda ona innym trochę otuchy i nadziei,że będzie lepiej.
Zachorowałam w maju 2008 roku , odwiedziłam kilku lekarzy, którzy na początku nie rozpoznali choroby. Sama zrobiłam sobie badania ( aCCP, RF) i wtedy okazało się jednoznacznie,że mam seropozytywne RZS.

Od stycznia 2009 roku brałam metotreksat najpierw w tabletkach, a potem w zastrzykach. Choroba zaczęła ustępować. Może to nierozsądne, ale kiedy byłam w kompletnej remisji przez 2 lata postanowiłam sama odstawić pomalutku MTX.
Zrobiłam to i od kilku lat nie biorę żadnych leków i nie mam żadnych dolegliwości. Rf jest negatywne, OB dość niskie ( ok 20). Wiem,że lekarz by tego nie pochwalił, ale cóż, ryzykuję i bacznie obserwuję swój organizm. Jak coś zacznie się dziać to znów zacznę brać MTX.
Jak zachorowałam wpadłam w depresję, nie wierzyłam,że coś się poprawi. A jednak , remisja jest możliwa.

Pozdrawiam
blacktess
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 kwietnia 2013, o 17:11

Re: historia pozytywna

Postprzez pelka » 5 lutego 2014, o 21:22

Witaj blacktess,
Fantastycznie, że udało Ci się osiągnąć remisję i oby trwała jak najdłużej. Trzeba mieć szczęście :) ;) Ja choruję od 2009; mam seronegatywne RZS i nigdy nie udało mi się zejść ze sterydów nie mówiąc już o MTX. Ale nie powinnam narzekać, bo nie mam żadnych zmian stawowych. Czasami coś boli, coś puchnie, ale tragedii nie ma :) Trzymaj się mocno w remisji i nie pozwól, by zniknęła:) Pozdrawiam:)
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46


Powrót do Moja historia RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron