metex=metotreksat w zastrzyku

Leczenie standardowe lekami DMARD, NLPZ, sterydami itd.

metex=metotreksat w zastrzyku

Postprzez zosia » 2 sierpnia 2013, o 05:33

Kochani, chcę się z Wami podzielić taką wiadomością: biorę metotreksat w zastrzyku i od wczoraj ampułko-strzykawka, która dotąd kosztowała - 3,20, teraz kosztuje prawie 24 zł. Tak nas traktuje NFZ. Brak mi słów na takie zachowania. Tu nam lekarze mówią wprost, że to choroba przewlekła i nieuleczalna, bez dobrych rokowań, a tu z drugiej strony same utrudnienia w terapii.
zosia
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 14:05

Re: metex=metotreksat w zastrzyku

Postprzez Lena » 2 sierpnia 2013, o 12:41

To już od 1 lipca tak kosztuje. Mój zastrzyk wcześniej kosztował 10 zł z groszami, a jak poszłam do apteki i musiałam odebrać zamówiony lek, to nie powiem, zaskoczyłam się. Nie wiem jak często oni zmieniają listy leków refundowanych, ale można ręce tylko załamać, bo różnica w braniu mtx w tabletkach a w zastrzykach jest, moim zdaniem, duża.
Avatar użytkownika
Lena
 
Posty: 49
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 10:48

Re: metex=metotreksat w zastrzyku

Postprzez zosia » 2 sierpnia 2013, o 12:59

Lena, właśnie 1 lipca rzucili nową listę leków refundowanych i taka podwyżka! Przejrzałam przy okazji inne podwyżki to są malutkie, rzędu 1-5zł, a na metexsie sobie nadrobili. Te zmiany są co 2 miesiące. Też na razie zostanę na zastrzyku, bo obawiam się, że w tabletkach będzie słabiej działał.
zosia
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 14:05

Re: metex=metotreksat w zastrzyku

Postprzez Lena » 3 sierpnia 2013, o 08:29

Co 2 miesiące są zmiany? To muszę obserwować, bo w końcu portfel nie wytrzyma tych kosztów ;)
Avatar użytkownika
Lena
 
Posty: 49
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 10:48


Powrót do Leczenie standardowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości