mtx i co jeszcze?

Leczenie standardowe lekami DMARD, NLPZ, sterydami itd.

mtx i co jeszcze?

Postprzez zosia » 13 lutego 2013, o 20:52

Leczę się od czerwca 2012. Najpierw był tylko metypred, a od 4 miesięcy mtx i metypred. Na razie zero pozytywnych efektów. Zapalenia krążą i przybierają na sile. Od 3 tygodni jestem na dawce 20mtx. Chce Was zapytać czy macie jakieś inne leki, oprócz tych które wymieniłam , a jeśli tak to jak na Was działają takie mieszanki. Wiem, że Admin ma takie połączenie, więc proszę napisz jak się ma Twoje zdrowie po włączeniu dodatkowego leku? Podłamuję się, bo czuję się fatalnie, ciągle coś boli i puchnie. Psychika też na tym cierpi, co jest oczywiste. 21 mam wizytę u reumatologa i może mi coś doda do tego leczenia.Pozdrawiam współtowarzyszy niedoli.
zosia
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 14:05

Re: mtx i co jeszcze?

Postprzez pelka » 13 lutego 2013, o 21:12

Zosiu, ja przez jakiś czas brałam Equoral (cyklosporyna) 200mg/dziennie z MTX 15mg/tyg. Do tego metypred w dawce3mg dziennie (2/4). Efekt był dobry, choć nie weszłam w remisję (OB wciąż ok.35), ale nie bolało wciągu dnia. Rano odrobinę. Niestety, ja musiałam tą cyklosporynę odstawić ze względu na skutki uboczne (kryzy nadciśnieniowe :( ) Teraz jestem tylko na MTX. Ale, faktem jest, że lekarze bardzo często łączą leki, bo to ma lepsze działanie na chorobę, a mniejsze dawki nie powodują poważnych działań ubocznych. Z tej mojej mieszanki: cyklosporyna "atakuje" nerki, MTX wątrobę. Są dwa leki i dwa różne działania uboczne, ale niższa dawka niż by była w monoterapii. Trzymam kciuki, by lekarz Twoje leczenie tak wzmocnił byś odczuła ulgę :)
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46


Powrót do Leczenie standardowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron