Arava

Leczenie standardowe lekami DMARD, NLPZ, sterydami itd.

Arava

Postprzez zosia » 12 sierpnia 2013, o 09:52

Mam do Was pytanie, czy na forum jest ktoś kto jest lub był leczony Aravą? Mnie ostatnio reumatolog dodał ją do mtx i mam parę pytań.
zosia
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 14:05

Re: Arava

Postprzez Jadzia » 12 sierpnia 2013, o 15:19

Właściwie byłam leczona aravą ale tylko przez 2 tyg, mogę co najwyżej o skutkach ubocznych...
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Arava

Postprzez zosia » 13 sierpnia 2013, o 06:31

Jadziu, napisz jakie miałaś skutki uboczne i jaka dawkę brałaś oraz czy brałaś razem z innymi lekami, czy samą Aravę?
zosia
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 14:05

Re: Arava

Postprzez Jadzia » 13 sierpnia 2013, o 10:44

zaraz po odstawieniu mtx (skutki uboczne) zaczęłam przyjmować aravę 1 tabletka dziennie, bez początkowej 3 dniowej większej dawki. Równolegle brałam 4mg metypredu/dzień. Czułam się bardzo dobrze, nie miałam żadnych problemów z przyjmowaniem, żadnych mdłości, bóli brzucha no nic, ale po paru dniach zaczęła mnie swędzieć skóra, szczególnie łydek, kupiłam wapno i brałam dalej. Nie wpadłam na to, że to od wątroby, zrobiłam badania i okazało się, że mam mocno wysoki alat. Mam nadzieję, że arava Ci pomorze, warto spróbować, dla mnie nie była uciążliwa w przyjmowaniu :)
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Arava

Postprzez zosia » 14 sierpnia 2013, o 06:53

Dzięki Jadziu. Aravę biorę prawie miesiąc, jest ze stawami jakby trochę lepiej.wyniki zrobię w przyszłym tygodniu to zobaczę jak daje rade moja wątroba:). Jadziu, czyli jak obecnie wygląda twoje leczenie? Pozdrawiam
zosia
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 14:05

Re: Arava

Postprzez Jadzia » 14 sierpnia 2013, o 14:44

A moje leczenie wygląda dziwnie :) biorę tylko arechin, w kwietniu odstawiłam sterydy. Wczoraj byłam u mojego reumatologa na kontroli, który powiedział mi, że jest mocno zdziwiony, że nic mnie nie boli :lol: , postępu w destrukcji stawów też nie ma (robiłam usg), są tylko nieczynne nadżerki. Jeżeli nic się nie zmieni następna wizyta za rok, a jakby coś się zaczęło dziać to włączyć metypred i dzwonić.
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Arava

Postprzez Renia » 7 grudnia 2013, o 12:33

Ja własnie od 9.XII zaczynam brać Aravę. Mój reumatolog nie chce się zgodzić na MTX dlatego ,że miałam złe wyniki wątrobowe (pisałam w innych wątku już na forum). Chociaż czytałam ,że niektórzy odstawiali MTX i po jakimś czasie znowu zaczynali brać. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
Renia
 
Posty: 57
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 15:27

Re: Arava

Postprzez Renia » 8 stycznia 2014, o 16:32

Moja zabawa z aravą już się skończyła. Wyniki znowu się pogorszyły. ALT-174,ASP-70,GGT-143. Cieszyłam się bo w miarę czułam się dobrze.Nawet zeszłam ze sterydami do dawki 2 mg, a od dzisiaj muszę wrócić do dawki 8 mg. Został mi tylko Quensil. Pozdrawiam
Renia
 
Posty: 57
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 15:27

Re: Arava

Postprzez pelka » 9 stycznia 2014, o 17:35

Reniu, poczytałam sobie co u Ciebie w leczeniu i powiem tak: ja po MTX też miałam straszne wyniki (alt ponad 200, a GGTP ponad 500 :!: ) i moja reumatolog stwierdziła, że musimy zmienić lek modyfikujący. Aravę od razu wykluczyła, bo według niej to tak samo lek źle działający na wątrobę, jak trexan. Zaczęłam brać Cyklosporynę, a potem wróciłam do MTX. Ostatnio (pół roku temu, niestety :oops: dawno nie robiłam badań ) wyniki wątrobowe były jak na mnie dobre (alt ok.70, GGTP nie pamiętam, ale chyba kilkakrotne przekroczenie, z tym że doktor stwierdziła, że GGTP najdłużej się normuje). Wciąż jestem na MTX, tylko od jakiegoś czasu gnębią mnie nudności i nie wiem jak długo będę je znosić??? Prócz 15mg MTX biorę Metypred 2mg co drugi dzień; stawowo jest ok. Pozdrawiam:)
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: Arava

Postprzez Renia » 9 stycznia 2014, o 18:20

Pelka dziękuję bardzo za odpowiedź .Dodałaś mi trochę wiary w siebie,bo myślałam już ,że ze mną coś nie tak.
Renia
 
Posty: 57
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 15:27


Powrót do Leczenie standardowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron