Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Wszystkie inne tematy, w których nie ma ani słowa o RZS.

Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Ewa_55 » 15 sierpnia 2013, o 13:44

Wiadomo, że nasza choroba ogranicza nieco możliwości działania. Często zmienia nasze hobby, ktoś, kto biegał z piłką po boisku, teraz np. majsterkuje lub pisze wiersze ... a może kryminały ;)

Może ja zacznę, tak na dobry początek :P

Mam wiele pasji ..... jedną z nich jest malowanie w różnych technikach (olej, akwarela, grafika), przyznam że to trzyma mnie przy życiu, a raczej w jako takiej kondycji i sprzyja mobilizacji. Ustalam sobie cele i staram się je realizować, to pomaga mi zachować równowagę i dobry humor 8-)

Bardzo jestem ciekawa, jakie macie pasje, hobby, co robicie w wolnych chwilach, co zajmuje Wasze ręce i ... głowy.
Oczywiście poza pracą zawodową i np. .......... sprzątaniem :D
Ewa_55
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10 sierpnia 2013, o 16:59

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Jadzia » 15 sierpnia 2013, o 13:54

to ja chyba nie będę oryginalna :P sama też papram farbą w wolnym czasie, głównie akrylami, ale czasem też jakieś szkice się zdarzą, a ostatnio mnie naszło na zrobienie sobie linorytu własnego ex libris, ale jeszcze nigdy się grafiką nie bawiłam :D
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Ewa_55 » 15 sierpnia 2013, o 18:07

Jadziu :) witaj bratnia duszo !!! :D ... bardzo się cieszę, że też lubisz malować.
Dawno temu też robiłam linoryty, ale teraz już zbyt słabe dłonie mi to uniemożliwiają.
Projektowanie exlibrisów to wspaniała sprawa, muszę też spróbować.
Ewa_55
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10 sierpnia 2013, o 16:59

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Jadzia » 15 sierpnia 2013, o 19:45

co prawda nie mam zbyt wiele książek żeby je sobie ostemplować, ale jednak parę się znajdzie. Czytam głównie fantastykę, ulubiony autor sir Terry Pratchett. Czy ktoś zna? Tak przy okazji może być świetną inspiracją. Jest pisarzem a w 2007r. zdiagnozowali u niego alzheimera a konkretnie PCA, a on na przekór napisał od tamtej pory 8 książek :D
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez pelka » 16 sierpnia 2013, o 11:48

Jak tu zajrzałam, to aż uśmiechnęłam się radośnie:) Ja piszę wierszyki, rymowanki i bajeczki dla wnuka. Marzę o tym, by wydrukować mu taką książeczkę na pamiątkę. Mam, co prawda uzdolnionego plastycznie syna, ale on nie bardzo ma ochotę, może czas? na rysowanie ilustracji dla swojego siostrzeńca. Dlatego nieśmiało pytam: Ewo, Jadziu, czy któraś z Was miałaby ochotę narysować coś dla dwulatka? Jeśli tak, podeślę wierszyk do zilustrowania. Pozdrawiam: Pelka
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Jadzia » 16 sierpnia 2013, o 14:01

ha ha nie wiem czy nas nie przeceniasz, albo przynajmniej mnie :D ale bardzo chętnie spróbuje, świetny pomysł! no i chętnie przeczytam więc dawaj, dawaj ten wierszyk
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Ewa_55 » 16 sierpnia 2013, o 14:05

Pelko :D
wspaniale, że piszesz dla wnuka, bardzo chętnie bym przeczytała Twoje wiersze, a może prowadzisz np. bloga ? To bardzo sympatyczna metoda dokumentowania swojej twórczości :)
W drugiej połowie września powinnam mieć troszkę więcej czasu i chętnie spróbuję zilustrować Twój tekst :)

Tak na marginesie, sobie myślę, że szkoda, że przy naszych "nickach" nie ma informacji skąd jesteśmy, chociaż region, niekoniecznie miejscowość, jeśli ktoś sobie tego nie życzy.

Ja jestem z zachodniego Mazowsza, 6 lat temu przeprowadziliśmy się tu ze stolicy, by na łonie Natury dochodzić do zdrowia i cieszyć się rentą/emeryturą :P
Ewa_55
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10 sierpnia 2013, o 16:59

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Jadzia » 16 sierpnia 2013, o 14:14

Ja całkiem z innej strony, jestem z małopolskiego, mieszkam przy samiutkiej granicy ze Słowacją, tu góra, tam góra ^^
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Ewa_55 » 16 sierpnia 2013, o 14:41

hahaha , za to masz cudne pejzaże dookoła, nic tylko blejtram, farby i paleta w rękę i w plener - u nas też jest pięknie, ale płasko jak stół ;)
Ewa_55
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10 sierpnia 2013, o 16:59

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez pelka » 16 sierpnia 2013, o 18:46

Ewo i Jadziu,

Ja jestem z Dolnego Śląska:)
Wierszyki wysyłam na priva, bo jakoś tak jest mi łatwiej:) Pozdrawiam:) Pelka
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Ewa_55 » 16 sierpnia 2013, o 19:22

Pelko, wierszyki dostałam, bardzo dziękuję, są cuuuuuudne :D
... do bloga tylko zerknęłam, bo padam już dzisiaj na nos, przyjemność czytania bloga zostawiam na jutrzejszy poranek, przy kawie :D
Ewa_55
 
Posty: 19
Dołączył(a): 10 sierpnia 2013, o 16:59

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez pelka » 16 sierpnia 2013, o 19:43

Cieszę się Ewo, że się podobają:) Pelka
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez Jadzia » 16 sierpnia 2013, o 20:08

super Elu, wierszyki urocze:) fajny humorek i nutka grozy, chętnie się pobawię z ilustracjami zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Pozdrawiam:)
Jadzia
Jadzia
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 lipca 2013, o 15:41

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez pelka » 16 sierpnia 2013, o 20:31

Jadziu, byłabym uradowana gdyby się udało, bo czytać dwulatkowi wierszyki bez ilustracji nie wypada. On musi widzieć, bo jeszcze nie potrafi sobie wyobrazić; zwłaszcza rzeczy, których nie zna. Pozdrawiam:) Pelka
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: Hobby, pasja .............. mimo wszystko :)

Postprzez pelka » 6 września 2013, o 15:34

Pochwalę się, choć może nie wypada, ale co tam.
Wczoraj miałam Dzień Dziecka:) Cieszyłam się z takiej oto wiadomości:

Szanowna Pani,

Miło nam poinformować, że bajka Pani autorstwa „Sen Marianny” decyzją
Jurorów została wyróżniona i zostanie wydana w zbiorze bajek
w formie książki. Gratulujemy!
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Następna strona

Powrót do Poza tematem RZS

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości