Dobry reumatolog

U kogo się leczyć? Polecamy sobie lekarzy, którzy nam pomogli. Piszemy UZASADNIENIE! Uwaga! Chodzi o wszystkich lekarzy, nie tylko reumatologów. Ze względu na ochronę danych osobowych nie podajemy informacji szczegółowych jak: prywatne numery tel., adresy i dane kontaktowe a także nazw własnych ośrodków leczniczych. Tylko imię i nazwisko lekarza oraz miasto, w którym leczy.

Dobry reumatolog

Postprzez Awa54 » 4 stycznia 2013, o 21:09

Może ktoś z Was leczy się u doktora Jarosława Niebrzydowskiego z Gdyni? Prawdopodobnie bardzo dobry lekarz reumatolog - takie opinie wyczytałam w necie. Ale może ktoś był na wizycie u niego ?
Awa54
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 20:22

Re: Dobry reumatolog

Postprzez javox » 25 stycznia 2013, o 13:18

Ja też czytałem same bardzo dobre opinie w internecie. I brzmi to aż podejrzanie.
Byłbym wdzięczny za jakąś informację z "pierwszej ręki"
pozdrawiam.
javox
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 stycznia 2013, o 13:13

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Jystyna_ns » 9 lutego 2013, o 21:37

Doktor Jaroslaw Niebrzydowski to wyjątkowy lekarz,który nastawiony jest na dobro dla pacjentow, polecam wszystkim zapoznać się z tym artykulem,wiec nie są to wymyślone rzeczy,Ludzie dlatego nie wierzą bo takich lekarzy wyjątkowych jest malo.
<reklama>
Jystyna_ns
 

Re: Dobry reumatolog

Postprzez pelka » 10 lutego 2013, o 19:27

Justyno, poczytałam rekomendację Poradnika zachwalanego przez Ciebie lekarza i kilka "komentarzy". Biorę to słowo w cudzysłów, bo tyle te wpisy z komentarzami mają wspólnego, co nic. Chciałam umieścić swój wpis dotyczący pani biadolącej, że gdyby kiedyś była leczona tak jak dzisiaj leczy ją pan doktor, to by była zdrowa (może troszkę przerysowałam wypowiedź). Kiedyś, droga pani, nie było tych leków, które są dzisiaj. Ale i tak rzs jest chorobą na zawsze. Nie znoszę jak ktoś twierdzi, że ktoś gdzieś się wyleczył, albo mógł się wyleczyć. Oczywiście, zgodnie z przewidywaniem, mój wpis nie ukazał się na forum. Umieszczę go tutaj, może pani Justyna przeczyta. "Poradnik jak poradnik. Jeśli ktoś choruje od wielu lat, to nie może mieć żalu, że nie był leczony tak jak dzisiaj kiedyś tam, bo wtedy były inne leki i inaczej choroba przebiegała. Często prowadziła do kalectwa. Ani kiedyś, ani dzisiaj nikt nie wyleczył się z rzs, więc proszę nie ściemniać". Może są lepsi i gorsi reumatolodzy; ale zasada leczenia jest prosta i nie trzeba być lekarzem, by zorientować się o co w niej chodzi. Ja mam swój własny poradnik; poradnik chorującej 4 lata osoby, która doskonale wie, co robić i wspólnie z reumatologiem ustala leczenie najlepsze z możliwych. Cudów nie ma pani Justyno!
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: Dobry reumatolog

Postprzez pelka » 10 lutego 2013, o 19:34

I jeszcze jedno pytanie do pani Justyny: pani choruje czy zajmuje się dystrybucją? Wpadła pani na forum, nie powiedziała nic o sobie i namawia nas do kupowania poradnika. To dość dziwne zachowanie.
pelka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 stycznia 2013, o 20:46

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Fuksja » 10 lutego 2013, o 19:49

Witaj Pelka,
moglabys strescic, czym tym razem chca nas "leczyc"?
Ciekawa jestem, ale link mi sie nie otwiera.
Fuksja
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 stycznia 2013, o 08:26

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Renia » 10 lutego 2013, o 20:14

Ja ten link otworzyłam i same ble,ble ble nic konkretnego.
Renia
 
Posty: 57
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 15:27

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Jystyna_ns » 10 lutego 2013, o 20:55

Drogie Panie
Nie rozumiem skąd ten atak,nie jestem dystrybutorem ,choruje od 2001roku. Dobrze się każdemu pisze jak ma dostęp do dobrych lekarzy.w Polsce panuje opinia ze tej choroby nie da się wyleczyć.Jednak warto wiedzieć że trzeba zrobić wszysko aby jak najszybciej zahamować postęp choroby.Zapewniam Panie ,że jak jest się odpowiednio leczonym to można chorobe zatrzymać i być w remisji.Leczenie sterydami powinno trwać trzy miesiące a pózniej stopniowo wycofywane wg określonej tabeli,po to aby wiedzieć czy lek prowadzący jakim jest np metotreksat dziala w danej dawce.Skąd Panie wiedzą że metotreksat dziala w danej dawce skoro obstawione jesteście sterydami.Nic więc dziwnego że w momencie wycofania stedydu wracają Wam bóle.PRZEBYWAJĄC W kRAKOWIE w SZPITALU wiekszość chorych bierze latami sterydy, które są uważne za ostateczność w leczeniu. Wyleczenie tego slowa reumatolodzy nie używają.jak Panie nazwią sytuacje kiedy chory na RZS MA REMISJĘ I NIE MUSI PRZYJMOWAĆ PRZEZ JAKIŚ CZAS LEKÓW? Remisja to brak objawów.Podam przyklad onkolog może powiedzieć o chorym na raka że go wyleczyl bo ma remisje. Używa tego slowa A DLACZEGO REUMATOLOG NIE UŻYJE TEGO SLOWA JAK PACJENT MA REMISJE I NIE MUSI BRAĆ LEKÓW?
Jystyna_ns
 

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Jystyna_ns » 10 lutego 2013, o 21:07

Jak Pani moze krytykować Poradnik jak go Pani nie przeczytała ??? krytykujac go odbiera Pani innym chorym nadzieje na wyleczenie. Ja RÓWNIEŻ czytalam wiele ksiazek, poradnikow, prac naukowych na ten temat ale takiego jak ten Poradnik jeszcze nie było jest tam wszystko to co powinien wiedziec kazdy chory który dowiaduje sie ze ma rzs. Ja umiescilam ten link dlatego ponieważ chcialam żeby jak najwiecej osob go przeczytalo i zeby wiedzieli ze maja szanse na remisje i ze mozna z ta choroba zyc, a nie być niepełnosprawnym i latami jesc sterydy i mtx. To , że Pani jak twierdzi trafila Pani na dobrego lekarza to super, i jak Pani to wszystko wie, ale niech Pani nie odbiera szansy innym na wyzdrowienie. Lekarz w tym poradniku nie pisze o cudach tylko o faktach i rzeczywistości jak jest. NA jakiej Pani podstawie twierdzi , ze pisze o cudach?? i wymyśla wyzdrowienie? pozdrawiam
Jystyna_ns
 

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Jystyna_ns » 10 lutego 2013, o 21:12

Pani Pelko czy w Polsce ktoś pomyślał o NAS I NAPISAŁ DLA NAS PORADNIK??? CAŁY OD A DO ZET O LECZENIU ITD.?? OCZYWIŚCIE ŻE NIE.. NIE WIEM SKĄD PANI TAKIE ZŁE NASTAWIENIE DO TEJ RECENZJI KSIĄŻKI I TEGO PORADNIKA. W RECENZJI JEST NAPISANA PRAWDA BO LEKARZE W POLSCE NIE LECZĄ ALBO LECZĄ ŹLE NO CHYBA ŻE PANI MA SZCZĘŚCIE JEST PANI W REMISJI ŚWIETNIE LECZONA I NIE BIERZE PANI STERYDÓW TO GRATULUJE :) ALE JAK MOŻNA KRYTYKOWAĆ PORADNIK PISAĆ KOMENTARZ POD RECENZJĄ KSIĄŻKI KTÓREJ NIE MIAŁO SIĘ W RĘCE...
Jystyna_ns
 

Re: Dobry reumatolog

Postprzez AGa » 10 lutego 2013, o 21:14

Dziewczyny, napadłyście na Justynę, jest mi bardzo przykro bo:.
Justynę ja wysłałam na ..teraz już Wasze .. forum, bo ja zaglądam, czasem, ale nawet jak miałaybym coś którejś przekazać wstrzymuję się, bo doszłam do wniosku, że szkoda mojego czasu, po napaściach na mnie, ale nie wytrzymałam, bo wstyd mi przed Justyną, bo powiedzialam jej że wiekszość to sympatyczne i rozsądne babki.
Justyna choruje od wielu lat, byla bardzo źle leczona, wiele przeszła. Po wielu latach wreszcie uzyskała jaka taką remisję.
Dzięki Justynę zapoznałam się z poradnikiem jest dobry i na pewno wyjaśni Wam wiele rzeczy o których niepotrzebnie bijecie pianę. Nie wymienię z nicku, ale oczywistościom o których pisałam, np.: bóle gardła, Panie, które uznały, że chcę się mądrzyć nie chcialy uznać za jedną
z dość typowych dolegliwośći, w końcu okazalo się, że same też ją mają i inne też maja, ba wybierają się do laryngologa. Ja straciłam tylko czas piszac o tym, bo mnie gardlo nie boli.
Teraz kręcicie się wokól zmęczenia, zmęczenie to nie tylko skutek niewyspania, to jeden z typowych objawow rzs , szczególnie silnie wystepuje w okresie zaostrzenia, stąd nawet powinno być sygnalem, że może żle się dzieje.
W tym poradniku możecie znależć wiele dla siebie, szczegoólnie te Panie, które biorą sterydy
i te które sa leczone mtx i sulfasalazyną. Ja ani nie biorę sterydów, ani już nie jestem leczona sulfasalazyną, więc zdaje się ze znowu niepotrzebnie stracilam czas.Czy chcecie ten poradnik to Wasz wybór, ja już go mam, więc znowu straciłam niepotrzebie trochę czasu.
Żegnam, więcej nikomu Was nie polecę
AGa
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1 stycznia 2013, o 09:39

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Awa54 » 11 lutego 2013, o 06:35

AGa ma rację! Poradnik kupiłam, przeczytałam. Wiele dobrego się z niego dowiedziałam. Mam znajomą, chorą na rzs od 22 lat, która na stałe mieszka w USA. Tam standardem leczenia jest MTx, leczenie biologiczne. Po uzyskaniu remisji, moja znajoma miała zupełnie odstawiane leki (Mtx) nawet na 5-6 lat, przy braku postępujących zmian w rtg. I wcale na początku choroby nie miała nie miała dobrych prognoz, bo wyniki miała złe. Jest sprawna fizycznie, pod stała kontrolą reumatologa, ale przerwy w braniu MTx ma - to znaczy w okresie remisji nie bierze.
AGa! Szkoda, że nie będzie Cię na forum! Ja osobiście bardzo cenię Twoje porady, nawet nie wiesz, ale w wielu sprawach mi rozjaśniłaś!! Może jednak zdecydujesz się pozostać?
:)
Awa54
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 20:22

Re: Dobry reumatolog

Postprzez AGa » 11 lutego 2013, o 09:10

Awo,

ja zaglądam na forum, tylko od pewnego czasu przestałam się produkować.

Po burzy odezwałam się, kilka razy (choć wiedziaam, że nie bedę się produkować)
tyko dlatego, że nie chciałam pozostawiać niesmaku.

Na blogu byla bardzo sympatyczna atmosfera, ale na forum - od pewnego czasu,dla mnie skończyla się.

Teraz mam lepiej, od czasu do czasu czegoś się z forum lub z blogu dowiem,
a nie tracąc czasu na pisanie, mogę poświęcić go na zdobywianie wiedzy o rzs gdzie indziej
i.... nie psuję wątroby pewnym Paniom, choć parę razy przyznam korciło mnie, gdy pisały
od rzeczy, a jedna z Pań chyba poszkodzila sobie ... ale Awo to przecież nie mój interes.

Zawsze miałam zapędy do zbawiania świata, ale wiem, że to mi się nie uda, tyko narobi mi wrogów, wsród ludzi który sami chcą to robić i wśrod histerykow, więc zbastowałam.

Pozdrawiam Cię serdecznie.

P.S. Jak znajdziesz czas odezwij się do Justyny, ją choroba bardzo cieżko doswiadczyła,
Ona potrzebuje kontaktu z innymi, myślałam, że znajdzie tu swoje miejsce.
Ona też ma ma dużo wiedzy i doswiadczenia, z którym się serdecznie dzieli.

Reniu na Ciebie też liczę.
Pełko zadziwilaś mnie, myślę, że to tylko nieporozumienie, Justyna jest dziewczyną
wykształconą, ale nieobytą na forach, w dobrej wierze napisała tak jak to sobie
wyobraziła.
AGa
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1 stycznia 2013, o 09:39

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Lena » 11 lutego 2013, o 13:37

Przeczytałam ten poradnik i nawet nie wiedziałam, że można łączyć mtx z innym lekiem modyfikującym... - tak oto można ufać lekarzom prowadzącym. Denerwuje mnie to wszystko coraz bardziej, to lekarz ma mieć wiedzę a nie ja! A taki reumatolog jest jeszcze wielce obrażony kiedy mu sama coś zaproponuję... pamiętam, jak dali mi sterydy, nie zaproponowali, ale dali, bez żadnej informacji o skutkach ubocznych i celu ich włączenia. Z ciekawości zapytałam się pielęgniarki co to za nowe tabletki (bo wówczas leżałam w szpitalu) i to ona mi dopiero powiedziała, że są to sterydy. Odmówiłam na początku ich brania i co? Zostałam wyzwana od histeryczek i do dziś panuje w owym szpitalu przekonanie o mojej osobie, jako o tej, która nie chciała się leczyć. Obiecywano, że sterydy będę brała krótko. Biorę od maja 2009 r. do dziś i jutra i pewnie do końca świata, a może jeden dzień dłużej.

Przepraszam, może to nie na temat, ale tak mi się przypomniało po przeczytaniu tego poradnika.
Avatar użytkownika
Lena
 
Posty: 49
Dołączył(a): 30 grudnia 2012, o 10:48

Re: Dobry reumatolog

Postprzez Awa54 » 11 lutego 2013, o 14:00

Brałam sterydy na początku choroby przez 3 miesiące. Pewnie moja Pani reumatolog przypisywałaby je mi do dzisiaj , ale sama spróbowałam jej powiedzieć, że gorzej śpię i może to od sterydów. Wtedy powiedziała mi : " to je odstawimy " I tak przez okres 2 tygodni miałam zmniejszaną dawkę aż do wycofania w ogóle. I co ? Do dzisiaj ich nie potrzebuję. Ciekawa jestem czy z własnej inicjatywy by mi je odstawiła? Czasem warto samemu próbować, jak widać lekarze różnie podhcodzą do sterydów. Ja nie uważam ich za wspaniały lek, raczej odwrotnie.
Pozdrawiam wszystkich na forum i życzę miłego dnia
:)
Awa54
 
Posty: 32
Dołączył(a): 31 grudnia 2012, o 20:22

Następna strona

Powrót do Polecamy lekarzy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość