25 marca 2012 admin 2Comment

Drugi tydzień stał pod znakiem ślubu koleżanki ze studiów mojej dziewczyny. Wszystko byłoby wyśmienicie, gdyby nie fakt, że ślub odbywał się w Bielsku, niedaleko Płocka. Powiecie zaraz: „Płock przecież leży blisko Warszawy!” Zgoda. Tyle tylko, że po ślubie nie było wesela (ze wzg. na post) tylko obiad weselny, trwający max. do godziny 22:00. Kłopot leżał w kilku rzeczach, jak tam dojechać (czym, przede wszystkim?), jak stamtąd wrócić, czy coś tam wynająć (państwo młodzi nie zadbali o nocleg) i jak to wszystko ma wyglądać.

Trochę wcześniej o tym myślałem, ale oczywiście jak zwykle, mając nadzieję na to że sprawy noclegu się wyjaśnią, zwlekałem aż do czwartku, kiedy to na ostatnią chwilę zarezerwowałem pokój i ustaliłem z moją ukochaną, że zrobimy sobie przy okazji małą wycieczkę po Płocku. Ślub odbył się w sobotę 17 marca. Byliśmy ze wszystkim na styk. Ledwo wyrobiliśmy się na ślub i na ostatnią chwilę zdążyliśmy się po drodze przebrać w stroje galowe ( garnitur itp. – pełna kultura 😛 ). Cała uroczystość zaślubin kościelnych trwała nie dłużej niż 45 minut. Po ceremonii, państwo młodzi wyszli przed świątynię, przyjmując dobre słowo i prezenty.

Pół godziny później byliśmy w niewielkiej restauracji, w której przez kolejne kilka godzin zajadaliśmy się i gaworzyliśmy. Do kotleta przygrywała nam dwuosobowa orkiestra, a w repertuarze były takie tuzy jak złota Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. 🙂

Całość zakończyła się ok. 22:00. Po sytym posiłku, udaliśmy się moją ukochaną na kwatery 😀 i tam położyliśmy się spać w szampańskich nastrojach. Nie! nie piłem. Nawet nie mogłem za specjalnie, bo brałem wcześniej Methotrexat, a jak wiemy „gdy jest MTX to nie wolno pić”. Nawet mi się nieźle zrymowało :-). Wstaliśmy ok. godziny 8:00, ogarnęliśmy się i postanowiliśmy trochę połazić po Płocku. Byliśmy na deptaku przy ul. Tumskiej, przywiślanym deptaku, zwiedziliśmy Rynek, widzieliśmy przeszklony Teatr Dramatyczny i dodatkowo kilku „wczorajszych” osobników, którzy zachowaniem wskazywali na upojne chwile minionej nocy :-).

Tak się złożyło, że byłem w Płocku wcześniej, jeszcze będąc w ogólniaku. Powiem Wam, że się troszkę zmieniło przez 11 lat. Jakby czyściej, ładniej…może to mylne wrażenie, bo łaziliśmy tylko 4 godziny, ale tak jakby poprawiło się in plus. Poniżej kilka zdjęć z Płocka :-). Moje samopoczucie było takie sobie. Rano – niewielka sztywność stawów, po śniadaniu – ok, pod wieczór – zmęczenie, które zmieniło się w czasie nocy w ból nóg, ramion, kolan i stawów skokowych. Nie mogłem się doczekać wizyty u reumatologia, która miała się odbyć 22 marca. W piątek, na potrzeby wizyty, w końcu zrobiłem sobie badania z krwi i moczu, by dowiedzieć się jak to wszystko w środku u mnie wygląda. Zbierałem się do tego 3 tygodnie. O zgrozo!! Wam też tak trudno czasem się do czegoś zmobilizować?2 wypowiedzi do “Co się ze mną działo? Część II.

  1. Oj masz racje ,mi trudno sie zmobilizowac do pracy.Pogoda piekna ,powinnam zrobic porzadek w ogrodku, ktory kocham.Ale jak pomysle ,ze po nie wielkim wysilku bede sie czula jak po pracy w kopalni,to az sie boje.Plock ladny ,tylko dlaczego miasto tak wyludnione?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.